Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Deklaracja dostępności

Przedszkole Publiczne nr 4 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: Biuletyn Informacji Publicznej - Przedszkole Publiczne nr 4.

Daty publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej: 2023-08-30.

Data ostatniej aktualizacji dotyczącej zmiany wyglądu, struktury informacji lub sposobu publikowania: 2023-08-30.

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Raport o dostępności

Raport o stanie zapewniania dostępności - data dodania: 2023-09-08 22:38:15

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2023-08-30.

Data aktualizacji oświadczenia: 2023-08-30.

Metoda przygotowania oświadczenia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z osobą lub odpowiedzialną komórką organizacyjną: Agnieszka Chmielewska, a.chmielewska@mopr.wloclawek.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 54 423 23 07. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:

https://www.rpo.gov.pl/

Dane teleadresowe podmiotu publicznego:

87-800 Włocławek, Kraszewskiego 34
Tel.: +48542326451
E-mail:
Strona internetowa: https://pp4wloclawek.pl

Dostępność architektoniczna

Przedszkole Publiczne nr 4 we Włocławku położone  jest w centrum miasta przy ul. Kraszewskiego 34.

1.Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Budynek zlokalizowany jest w centrum miasta. Wejście główne znajduje się od ulicy Kraszewskiego 34, jest ogólnodostępne w godzinach pracy przedszkola. Od furtki do budynku prowadzi chodnik z kostki brukowej, oprócz schodów prowadzących do drzwi wejściowych budynku znajduje się pochylnia umożliwiająca wjazd m. in. osobom na wózkach oraz z wózkami dziecięcymi. Przechodząc prze przeszklone drzwi znajdziemy się w małym holu, po lewej stronie mamy dostęp do sekretariatu, następnie  idąc prosto można dostać się do szatni dla dzieci, wejście jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z tyłu budynku również znajdują się drzwi wejściowe bez dostępności dla osób z niepełnosprawnością.

 2. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

Budynek nie posiada  windy osobowej, przy schodach prowadzących na piętro zamontowana jest poręcz. Schody nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 3.Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.

W budynku przedszkola nie ma platform ani pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Brailla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących, nie można skorzystać z tłumacza języka migowego. Brak informacji dotykowej, głosowej. Do budynku oraz wszystkich jego pomieszczeń nie można wejść z psem asystującym oraz z psem przewodnikiem. Budynek posiada pochylnię przy głównych drzwiach wejściowych.

4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych

Brak parkingu przed budynkiem przedszkola.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:

Brak dostępu do tłumacza migowego.

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego